A cipő szagtalanítása házi szerekkel és profi spray-kkel
Melyek a legjobb módszerek a cipő szagtalanítására? Blogposztunkban bemutatjuk a legnépszerűbb praktikákat a szódabikarbónától kezdve a profi szagűző spray-kig.
Bizonyára Te is jártál már úgy, hogy ha hosszú ideig cipő volt a lábadon, vagy sokat sportoltál, a lábad izzadni kezdett a lábbeliben. A zárt bőrcipőben vagy szövet tornacipőben sajnos hajlamos megülni a bűz, szerencsére azonban néhány trükk, háztartási szer és cipőszagtalanító képes felvenni a harcot a kellemetlen szagok ellen. Melyek a legjobb módszerek a cipő szagtalanítására? Blogposztunkban bemutatjuk a legnépszerűbb praktikákat!
Mitől lesz büdös a cipő?
A rossz szagokat, beleértve a büdös cipőket is, mindig baktériumok okozzák. Ezeknek azonban kevés köze van a higiéniához. A problémát ugyanis az izzadás miatt képződő nedvesség okozza, különösen a forró nyári hónapokban vagy sportolás közben. A baktériumok otthon érzik magukat a meleg és párás környezetben, ha pedig levesszük a cipőnket, és a baktériumok érintkeznek a levegővel, kellemetlen szagot kezdenek árasztani.
Sokat izzad a lábad, és a zárt cipőd hajlamos a büdösödésre? Akkor minden nap cseréld le, különben a maradék nedvesség nem tud teljesen elpárologni belőle. A legjobb, ha viselés után egy napig hagyod a kedvenc cipődet teljesen kiszellőzni és megszáradni.
Az is segít, ha kiveszed belőle a talpbetétet, hogy átjárja a levegő.
Használj fa sámfát. Ez nemcsak a cipőt tartja formában, hanem felszívja a nedvességet is. Tehetsz újságpapírt is a lábbelidbe.
Különösen a tornacipők és a sneakerek hajlamosak a kellemetlen szagok kialakulására. Ezeket a cipőket érdemes időnként kimosni, ha anyaguk engedi. A legjobb, ha a cipőt cipőhálóba teszed, és maximum 30 fokon mosod ki. Ne használj hozzá öblítőt, se centrifugát. Ezután hagyd a cipőt jól megszáradni. Ehhez újságpapírral is kitömheted, hogy gyorsabban megszabadulj a nedvességtől.
Ezt tedd lábszag ellen a cipőbe! Házi praktikák a kamrából
A szódabikarbóna igazi mindenes a háztartásban, amely a szagos cipők esetében is jól teljesít. Öntsd közvetlenül a cipőbe a port, vagy használj egy régi zoknit, és ebbe töltsd bele a környezetbarát anyagot. A szag intenzitásától függően hagyd hatni a Naturmind szódabikarbónát néhány órán vagy napon át, hogy magába szívja a kellemetlen szagokat.
A frissen őröltkávé jó tulajdonságai közé tartozik, hogy nemcsak az illata kellemes, de a szagok semlegesítésében is jeleskedik. Egy konyhai papírtörlőre helyezve csúsztasd bele a cipődbe őrölt vagy szemes változatban, majd hagyd pár órán át hatni.
A kávéhoz hasonlóan a fekete tea is szagtalanító hatású. Ha van otthon néhány friss(nem használt) teafilter, töltsd meg vele a cipődet, és hagyd hatni néhány órát. A teafiltereket ezután természetesen már ne használd fel.
Sokan a fagyasztásra esküsznek, ha szagos cipőkről van szó. Ehhez tedd egy zárható zacskóba a lábbelit, majd hagyd bent a fagyasztóban legalább 24 órára.
A macskaalom is nagyon hatásos lehet a szagok eltávolításában, ráadásul a nedvességet is magába zárja. Egyszerűen töltsd meg a cipőt az alommal, és várj néhány órát vagy napot, ha a szag különösen erős.
A büdös cipő szagtalanítása profi szerekkel az ecofamily-től