Ahhoz, hogy valamit kitartóan, huzamosabb ideig végezzünk, komoly elhatározásra van szükség. Nem elég egy szilveszteri fogadalom, amikor nagy lelkesedéssel kimondjuk, hogy holnaptól másképp lesz. Ugyanis pár nap múlva azt vesszük észre, hogy elmúltak az ünnepek, visszatért a hétköznapok rutinja, és a fogadalmakat is elkezdjük lazábban kezelni.
Semmiképp ne keseredjünk el: még meglovagolhatjuk az év eleji lendületet, hogy az elhatározott életmódváltás sikeres és hosszú távú legyen!
Fogalmazzuk meg a pontos céljainkat! Ha tudjuk, mit és mikorra szeretnénk elérni (egészségesebb táplálkozás, súlycsökkentés stb.), könnyebben vesszük a felmerülő akadályokat is.
Tervezzünk! Minden héten üljünk le, és gondoljuk át, mit fogunk enni a következő napokban. Ha előre bevásárolunk, és azt is megtervezzük, mikor van időnk főzni, lekerül rólunk az a stressz, amit a „kitalálás-beszerzés-elkészítés” gondolata okoz, és nem csúszunk bele abba, hogy olyan ételt fogyasszunk, ami kilóg a diéta kereteiből.
Ne legyünk szigorúak! Ha nem egészségügyi okai vannak a változtatásnak, akkor ne büntessük magunkat egy-egy kihágás miatt. Előfordulhat, hogy családi ebéden, vagy egy cukrászdában elcsábulunk olyan finomságnak, ami nem illik az elhatározásunkba. Ettől nem dől össze a világ.
Fogyasszunk minőségi ételeket! Együnk többször kevesebbet, válasszunk teljes értékű ételeket, és kerüljük a feldolgozott, cukrozott élelmiszereket. Ha megnézzük az ételek összetevőit, rádöbbenünk, mennyi minden tartalmaz fölösleges cukrot, édesítőt.
Figyeljünk a testünk jelzéseire, támogassuk immunrendszerünket! Ha a diéta, életmódváltozás során gyengének, fáradtnak érezzük magunkat, akkor változtassunk, akár szakember segítségét igénybe véve!
Jutalmazzuk magunkat! Saját magunktól ugyanúgy szükség van dicséretre, ezért legyünk büszkék az elért eredményekre. Csatlakozzunk támogató közösségekhez, mert együtt könnyebb átvészelni a megingásokat is.