A tudatos bőrápolás segíthet bőröd természetes, ragyogó szépségét megőrizni. Cikkünkben megismerheted a tudatos bőrápolási rutin alapjait!
A tudatos bőrápolás segíthet bőröd természetes, ragyogó szépségét megőrizni. Az olyan gyakori bőrproblémák, mint a bőrszárazság, seprűvéna (rosacea) és akne (pattanás, mitesszer) kezelésében is segítségedre lehet a megfelelően összeállított bőrápolási rutin. A meglévő bőrproblémák kezelésén túl, a tudatos bőrápolás hozzájárulhat a bőrproblémák megelőzéséhez, így például segíthet a korai bőröregedés prevenciójában is. Cikkünkben megismerheted, hogy kezdőként hogyan vághatsz bele a tudatos bőrápolásba!
Túlzás nélkül állítható, hogy a bőrápolás több ezeréves múltra tekint vissza. Már az ókori Egyiptomban is alkalmaztak szépségápolási célra nátron tartalmú kőzet porokat. Kérdezd meg déd- és nagyszüleid arról, hogy milyen praktikákat alkalmaztak bőrünk ápolására. Meglepő válaszokat fogsz kapni. Pipereszappanok, alkoholos tonikok, arcszeszek és egyéb, a modern bőrápolási elvtől eltérő módszereket alkalmaztak szépségük megőrzésére. A dermatológia és kozmetika hatalmas fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedekben. A tudományos felfedezések sokaságának köszönhetően jelentősen megváltoztak a bőrápolási szokások.
De mi pontosan a különbség a hagyományos és a tudatos bőrápolás között? Összegyűjtöttük a tudatos bőrápolás legfontosabb előnyeit.
Most, hogy röviden összegeztük az előnyöket, ideje belevágni saját kezdő tudatos bőrápolási rutinod kialakításába. Az első lépés saját bőrtípusod azonosítása. Ez korántsem könnyű feladat. Az alábbi 4 bőr típust szokás megkülönböztetni.
Fontos emlékezni rá, hogy a bőrtípusod változhat az idő múlásával. Jellemzően a kora tinédzser években megjelenő zsíros bőrtípus a hormonális változások miatt tapasztalható, míg idősebb személyeknél fokozatosan csökken a bőr hidratáltsága és megjelenik a száraz bőrtípus. Ezért időnként érdemes újra vizsgálni bőrtípusod!
Ahhoz, hogy meghatározhasd saját bőrtípusod, érdemes az alábbi kérdésekre adott válaszokat összevetni a fenti meghatározásokkal.
Extra tipp: Mivel a bőrtípus azonosítása jelenti a tudatos bőrápolási rutin alapját, így kiemelkedően fontos, hogy pontos “diagnózissal” rendelkezz. Ha úgy érzed, a fenti módszer nem segített saját bőrtípusod meghatározásában, akkor fordulj bőrgyógyászhoz vagy kozmetológushoz!
Miután sikerült meghatározni bőrtípusod, jöhet a tudatos bőrápolás legizgalmasabb része: a rutin összeállítása. Az aktív hatóanyagokat olvasgatva újra a kémiaórán érezheted magad: Alfa-hidroxisavak, retinoid, béta-karotin, zeaxantin, kapszaicin, kapszorubin, likopin és lutein. Kezdetben leterheltnek és összezavarodottnak érezheted magad. Ezért az javasoljuk, hogy a tudatos arcápolási rutin kialakításakor légy türelmes! Kövess megbízható forrásokat, olvass sokat és értsd meg, hogy egyéni bőrápolási igényeidhez, milyen termékekre van szükség!
Kezdő bőrápolási rutin kialakításakor törekedj az alábbi termékek kiválasztására.
Ha szeretnéd kiegészíteni a fenti bőrápolási rutint, akkor tégy próbát az alábbi termékekkel:
Tehát a teljes rutin így épül fel.
Reggel:
Langyos vizes arcmosás, lemosó.
Opcionális szérum.
Reggeli hidratáló fényvédő összetevővel.
Este:
Langyos vizes arcmosás, lemosó.
Opcionális szérum.
Opcionális bőrradír / hámlasztó, amelyet a termékleírásnak megfelelően csak heti pár alkalommal javasolt használni.
Esti hidratáló krém.
A harmadik lépésről sokan megfeledkeznek, pedig a tudatos bőrápolás szerves része. Miután a 2. lépésben kialakított bőrápolási rutint kellő ideje követed, változásokat fogsz tapasztalni. Érdemes ezeket a változásokat figyelmesen nyomon követni. Az arcodon található mitesszerek fokozatosan eltűntek? Remek, a kiválasztott termékek működnek. Gyakran tapasztalsz húzódó érzést az arcodon? Lehet, hogy túl magas AHA tartalmú kémiai hámlasztót választottál. Ahhoz, hogy a tudatos bőrápolás valóban tudatos legyen, a rutinod folyamatos fejlesztése elengedhetetlen.
Ahhoz, hogy arcbőr típusunk pontosan meghatározzuk, fontos ismerni a négy alapvető bőrtípust: normál, száraz, zsíros és kombinált. Az egyes bőrtípusokra jellemző általános tulajdonságokat keresd saját arcbőrödön. Ha nem vagy biztos arcbőr típusodban, akkor kérd dermatológus vagy kozmetológus segítségét!
Azt javasoljuk, a bőrtípusodnak és személyes igényeidnek megfelelő, aktív hatóanyagokat keress és ne márkákat! Így valóban hatásos arcápolási termékeket vásárolhatsz kedvező áron.
A tudatos arcápolást érdemes már fiatalon elkezdeni. A megfelelő fényvédelem alkalmazása fiatalon segíthet az erős UV sugárzás okozta korai bőröregedés megelőzésében.
Ha olyan bőrproblémákat tapasztalsz, mint például bőrszárazság, seprűvéna (rosacea) és akne, akkor fordulj bőrgyógyászhoz. Kérd kezelőorvosod szakvéleményét a megfelelő arcápolási rutin kialakításához.
A “cruelty-free” (magyarul kegyetlenség mentes) jelzőt az állatkísérlet-mentes termékekre használják. Így azok a kozmetikai cikkek, amelyeken a cruelty-free címét látod, garantáltan állatkísérlet-mentesek. Azok a kozmetikai cikkek, amelyeken a “vegán” jelzőt látod, nem tartalmaznak állati eredetű összetevőket.
A tudatos bőrápolás elveit követők számára, sokszor fontos szempont, hogy a használt kozmetikai cikkek a fenti két kategóriába tartozzanak.
Az antioxidáns tartalmú bőrápolási készítmények segíthetnek a bőr rugalmasságának megőrzésében, ezért olyan népszerű használatuk az anti-aging közösségben. Az alábbiak a legfontosabb antioxidánsok:
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesülj új termékeinkről, ajánlatainkról, kedvezményeinkről.