Egyszerűen, gyorsan elkészíthető és nagyon ízletes gombás étel. Kevés hozzávalóból varázsolhatunk ízletes, karakteres főtt ételt az asztalra.
Hozzávalók:
250 g Ecco la Pasta spagetti tészta
4 db tojássárgája
1 db egész tojás
1/2 kg vargánya gomba
25 dkg reszelt pecorino (kemény juhsajt)
30 dkg reszelt parmezán sajt
fekete bors, ízlés szerint
rozmaring
3 gerezd fokhagyma
olívaolaj
Elkészítés:
A vargánya gombát felvágjuk rusztikusan (se túl vastagra, se túl vékonyra). A fokhagymákat félbevágjuk majd kiszedjük a közepét és olívaolajon kicsit megpirítjuk. Hozzáadjuk a felaprított vargánya gombát, sózzuk borsozzuk és egy fél szál rozmaringot is beleteszünk. Ezután kikeverjük a carbonara szószt. Egy fém keverőtálban az egész tojást és négy tojássárgát krémesre keverünk. Sózzuk, borsozzuk és belekeverjük a legkisebb lyukú reszelőn lereszelt parmezán és pecorino sajtok nagy részét. Közben feltesszük forrni a vizet és készre főzzük a tésztát 8 perc alatt. Főzés közben a carbonara szósszal teli keverőtálat a gőz fölé tehetjük és kavargatás közben pasztörizálhatjuk a szószt. Mielőtt leszűrjük a tésztát vegyünk ki belőle némi főzővizet.
A pirított vargányából kivesszük a fokhagymákat és a rozmaringszálat, majd újra tűzre tesszük és hozzákeverjük a spagettit. Levesszük a tűzről, és néha megkevergetjük, amíg kihűl. Ezután lassan hozzákeverjük a carbonara szószt, és közben némi főzővízzel krémesítjük. Fontos, hogy a tojássárgás krémet ne forraljuk, mert akkor nem marad krémes. A kész ételt reszelt pecorino sajttal és rozmaringgal díszíthetjük. Vargánya helyett cukkinivel is nagyon finom.