Mielőtt megjelentek a boltok polcain a különböző készételek – és mielőtt általánossá vált a hűtőszekrény a háztartásokban –, a nyári lekvárfőzés elmaradhatatlan program volt. Akinek a kertjében gyümölcsök teremtek, finomabbnál finomabb befőtteket készítettek, hogy a nyári hónapok után is legyen a spájzban csemege.
Manapság egyre többen állnak neki újra a befőzésnek, egyrészt mert valójában nem olyan bonyolult művelet, másrészt felértékelődtek a saját készítésű ételek, és a finom házi lekvárok ajándéknak sem utolsók!
Az sem elhanyagolható szempont, hogy a befőzés környezettudatos, mivel az otthon található üvegeket és a kupakokat újra és újra fel lehet használni, a helyi, szezonális gyümölcsök pedig nem utaznak több száz kilométert, míg a konyhánkban találjuk őket. Persze sok esetben eltántoríthatnak a gyümölcsárak, de ha szedd magad akciókban hozzá tudunk jutni a gyümölcsökhöz, vagy ha lekvárnak tökéletes, de sérült, épp ezért olcsóbb termékeket választunk, a pénztárcánkat is megkímélhetjük.
Az üvegek fertőtlenítéséhez nem kell külön fertőtlenítő szereket használnunk. Egy alapos mosogatás és öblítés után hagyjuk őket megszáradni. Miután a forró lekvárt beletöltöttük, csavarjuk rá a kupakot és állítsuk fejre az üveget – ezzel nemcsak a kupak belsejét, hanem az üvegben található levegőt is fertőtlenítjük a tűzforró lekvárral. Pár perc elegendő, utána tartsuk az üvegeket száraz, napfénytől védett helyen!
A lekvárokat mindig címkézzük fel, hogy tudjuk, mikor és mi került az üvegekbe! Ez akkor különösen fontos, ha keverékekkel kísérletezünk, hogy később is tudjuk, mit rejtenek a hívogató üvegek.
A webshopban találsz a befőzéshez kapcsolódó termékeket! Kattints >>