Ma már a drogériák, gyógyszertárak polcain rengeteg bőrápoló, nyugtató készítmény sorakozik, de ha szeretnénk természetes, otthon is fellelhető csodaszerekkel kezelni a bőrünket, csak nézzünk körül a konyhában vagy a kiskertben! Összeszedtünk pár tippet, hogyan kezelhetjük a napozás során leégett bőrt vagy a nem kívánt rovarcsípéseket – egy-kettő biztos, hogy minden háztartásban fellelhető. Ha méh- vagy darázscsípéssel van dolgunk, elsőként mindenképp távolítsuk el a fullánkot, és ha allergiás reakció lép fel, azonnal forduljunk orvoshoz!
Szódabikarbóna: keverjük össze egy kis vízzel, hogy paszta állagú legyen, és vigyük fel a csípés területére. Csökkenti a viszketést, és fertőtlenítő hatással bír. Nyílt sebre azonban ne használjuk!
Mentalevél: hűsítő hatású, mindenféle rovarcsípésre enyhülést hoz. Morzsoljunk el pár mentalevelet, és dörzsöljük be a csípés helyét!
Hagyma: vágjuk félbe, és nyomjuk rá a csípésre.
Tejpor: készítsünk pasztát tejporból, sóból és vízből! A tejporban található enzimek segítenek semlegesíteni a rovar mérgét.
Levendula vagy teafa illóolaj: mindkettő közvetlenül a bőrre kenhető. A teafa amellett, hogy nyugtató hatású, gátolja a felülfertőződést is.
Aloe vera: vágjunk le egy darabot a növényünkből, és a kipréselt nedvével kenjük be az érintett bőrfelületet. Rovarcsípés és napégés ellen egyaránt hatékony.
Ecetes borogatás: ugyan nem a legkellemesebb az illata, de ha ecetes kendővel borogatjuk a bőrünket, csökken a gyulladás és a fájdalom.
Natúr joghurt: ha húzódik a bőrünk, vessük be a joghurtpakolást! Segíti a regenerálódást, nyugtatja a bőrt.