• Delivery Országos kiszállítás, 30.000 Ft felett és egyben 50 kg alatt szállítási díj nélkül!
 
Termékek
Akció
Kedvencek
Kosár
Flexitáriánus étrendünk

Flexitáriánus étrendünk

Egyre több magazinban jön velünk szembe a flexitáriánus kifejezés, de vajon mit takar, és hogyan étkezik, aki ezt a táplálkozási módot követi?

A magyaros konyha meglehetősen nagy hangsúlyt fektet a húsételekre, de egyre többekben merül fel az igény arra, hogy inkább a növényi étrend felé forduljanak. Sokaknál ezt az igényt a környezettudatos szemlélet hozza el, hiszen rengeteget cikkeznek arról, milyen ökológiai lábnyoma van az állattenyésztésnek, ezzel együtt a húsfogyasztásnak. Mások szimpatizálnak a vegetáriánus, vegán étrenddel, vagy más egészségügyi oka van a húsfogyasztás mérséklésének. Azonban sokszor gondot okoz az azonnali váltás, és ha a szervezetünk még nem áll készen, nem is érdemes drasztikusan étrendet változtatni. Ilyen esetben tökéletes megoldás a flexitáriánus étrend, ami ugyan a hangsúlyt a növényi alapú táplálkozásra fekteti, mégis megengedőbb, és fogyasztható állati eredetű élelmiszer (tej, tejtermékek, tojás), sőt bizonyos időközönként akár húsfélék is kerülhetnek a tányérra.

A flexitáriánus étrendet könnyű elkezdeni, és már kis lépésekkel is közelebb kerülünk a fenntartható táplálkozáshoz. Ráadásul így nemcsak a környezetünket, hanem a szervezetünket is védjük, mivel a növényi alapú étrenddel több rost jut a szervezetünkbe, ami elengedhetetlen annak megfelelő működéséhez. A növényekben – főként, ha sok nyers gyümölcsöt és zöldséget eszünk – jelentős mennyiségben találhatóak vitaminok, ásványi anyagok. Ezek a teljes értékű gabonákkal, olajos magvakkal kiegészülve biztosítják a szervezet szükségleteit. Vannak tápanyagok, amik nagyobb mennyiségben vannak jelen állati eredetű ételekben, de a flexitáriánus étrenddel ezekből sem szenvedünk hiányt, hiszen időnként asztalra kerül tojás, tejtermék, hal és esetleg hús is. Ha mégis úgy érezzük, nem elegendő a vitaminbevitelünk, érdemes étrend-kiegészítőkkel, vitaminkészítményekkel pótolni a nyomelemeket, főleg a hideg hónapokban, amikor kevesebb nyers gyümölcsöt fogyasztunk.

Ahogy a neve is mutatja, a flexitáriánus étrend nagyon rugalmas, így mi dönthetjük el, mit és hogyan fogyasztunk. Érdemes kezdetben húsmentes napokat tartani, később ezek számát lehet növelni. Ahogy étrendünk eltolódik a növények felé, egyre finomabb és egyszerűbb receptekkel találjuk szembe magunkat, így attól sem kell tartani, hogy unalmassá válnak az ízek, sőt!

Azokon a napokon, amikor állati eredetű terméket vásárolunk, törekedjünk a minőségre, és megbízható, fenntartható forrásból származzon az ételünk! Kerüljük az előre elkészített, feldolgozott élelmiszereket, és keressük azokat az alternatívákat, amikkel kiválthatjuk a tejet, tejtermékeket, húsételeket.

Nem telik el sok idő, és ez a fajta étkezés rutinná válik, amit nemcsak a környezetünk, de a szervezetünk is meghálál majd.

 

Termékek
Kedvencek
Belépés
Kosár