• Delivery Országos kiszállítás, 30.000 Ft felett és egyben 50 kg alatt szállítási díj nélkül!
 
Termékek
Akció
Kedvencek
Kosár
Fényvédő használata: a kötelező fényvédelem.

Fényvédelem felsőfokon: legyen rutin a fényvédő használata!

Fényvédő használata nemcsak a tengerparton kötelező, hanem a hétköznapokon is, hogy megóvjuk bőrünket a nap káros hatásaitól. Fényvédelem az EcoFamily-től.

Mi a legfőbb oka a bőr idő előtti öregedésének? Tanulmányok szerint az egészségtelen életmód, az álmatlan éjszakák és a kiegyensúlyozatlan étrend mellett a fényvédelem nélküli napozás okolható leginkább a ráncokért és a pigmentfoltokért. Ráadásul ez nemcsak a tengerparti napozást jelenti, hanem azt is, amikor az időt egy napernyő alatt töltjük, felhős napokon sétálunk, sőt még az irodában az ablak mögött is annyi UV-sugár ér bennünket, ami már káros lehet.

A fényvédelem fontossága

Egyetlen fényvédő krém sem 100 százalékosan hatékony a leégés és a bőrkárosodás megelőzésében, viszont megnövelheti a szabadban töltött idő hosszát, ami összefügg a fényvédő faktorral.

A tubusokon található SPF a fényvédő faktor rövidítése, amely egy relatív mérőszám, és azt mutatja meg, hogy a fényvédő krém mennyi ideig véd az ultraibolya (UV) sugárzástól. Ajánlott legalább 30-as faktort használni a bőrünk védelmére.

  • Az UVB-sugarak elsősorban a bőr külső rétegét, a hámréteget érik, és a legéésért és egyes bőrrákos megbetegedésekért felelősek.
  • A nap UVA-sugarakat is kibocsát, amelyek a bőr alsóbb rétegébe, a dermiszbe, más néven az irhába hatolhatnak be. Az UVA-sugarakat általában a "barnulással" hozzák összefüggésbe. A bőr sötétebb színe azonban a dermisz sejtjeinek károsodását jelzi.

A fizikai fényvédő működése

A fizikai, más néven ásványi fényvédő alapvetően két különböző összetevővel operál: a cink-oxiddal és a titán-dioxiddal, amelyek védőgátat hoznak létre a bőr felszínén, visszaverve és elterelve az UV-sugarakat.

Mit tud egy kémiai fényvédő?

Minden más aktív összetevő, amely nem a fentebb említett cink vagy titán, kémiai fényvédő összetevőnek minősül, amelyek a bőrben szívódnak fel, és kémiai reakciót váltanak ki. A folyamat során az UV-fény hővé alakul, így az nem tud ártani a bőrnek.

Kémiai fényvédő arckrém vs fizikai fényvédő arcra

Bár ha nem akarunk, nem szükséges külön fényvédőt vásárolni az arcunkra, de ez a terület gyakran érzékenyebb, mint a test többi része, ezért sokan előnyben részesítik a fényvédő arckrémeket. A legjobb fényvédő arcra könnyű, nem zsíros, így mindennapos használatra is alkalmas, mivel kevésbé valószínű, hogy eltömíti a pórusokat, okoz kiütéseket vagy irritációt.

  • A cink-oxidos 50 faktoros fényvédő arcra jól működhet az érzékeny bőrön, beleértve a pattanásokra hajlamos zsíros bőrt is. Az ásványi fényvédők elég kíméletesek ahhoz, hogy gyermekeknél is használhassuk őket.
  • Egy kémiai fényvédő az ásványi fényvédőkkel szemben többnyire nem hagy maga után látható fehér réteget, sem ragacsos vagy zsíros érzetet a bőrön, ráadásul könnyű felvinni és eldolgozni is.

A legjobb fényvédő arcra

A tudatos bőrápolók SPF 50-es arckrémet használnak, hogy a lehető legnagyobb mértékben védjék bőrüket a káros hatásoktól, de arról már megoszlanak a vélemények, hogy melyik a legjobb fizikai fényvédő arcra. Van, aki kerüli az alkoholt tartalmazó termékeket a szárító hatás miatt, míg mások egyéb összetevőkre érzékenyek.

A leghatékonyabb fényvédő hidratáló arckrém szakértők szerint mindig az, amit ténylegesen használni is fogsz: válogathatunk ugyan a készítmények illatai és összetevői között, de a legfontosabb dolog továbbra is a következetesség a fényvédő használata során.

A fényvédő használata

A legtöbb ember nem visz fel elég fényvédőt, pedig ha túl vékonyan kenjük be magunkat, csökken a védelem mértéke.

A fényvédő használata ideális esetben felnőtteknél a következő mennyiségeket jelenti:

  • együttesen 2 teáskanálnyi naptej az arcra, a karokra és a nyakra, illetve
  • 2 evőkanálnyi, ha az egész testet szeretnénk bekenni, ahol a fürdőruha nem takarja.

A fényvédelem akkor teljes, ha az összes szabadon lévő bőrfelületre felvisszük a naptejet. Ebbe beletartozik az arcon kívül a nyak és a fülek is, valamint a fejbőr azon részei, ahol ritkás vagy hiányzik a haj, bár ilyen esetekben jobb, ha széles karimájú kalapot viselünk. Fürdés után ismét kenjük be magunkat, még akkor is, ha a termék vízálló. A fényvédőt 2 óránként ajánlott újra felvinni, mivel a nap szárító hatása miatt is elillanhat a bőrödről.

Ha szeretnéd te is megóvni a bőrödet a nap káros sugaraitól, keresgélj az EcoFamily napozószerei között, ahol nemcsak fizikai és kémia fényvédőkat találsz, hanem napozás utáni hidratáló krémeket is.

Termékek
Üzletkereső
Kosár