Raktáron
A hatalomarchia arra kondicionál bennünket, hogy olyan hatalmi dinamikákat működtessünk, amelyek sértik az integritást és a méltóságot, továbbá csoportok és egyének között igazságtalan hatalmi egyensúlytalanságokat hoznak létre. Joy leírja, hogyan tartják a – társadalmi és egyéni – hatalomarchiák magukat életben olyan kognitív torzítások által, mint a tagadás vagy igazolás; olyan narratívák által, amelyek megerősítik az erkölcsi érték hierarchiájába vetett hitet; és olyan privilégiumok által, amelyek egyeseknek járnak, míg másoknak nem.
A szerző lehetőségeket is mutat a hatalomarchia átalakításához.
A hatalomarchia és a mögötte húzódó pszichológiai folyamatok bemutatásával Joy szempontokat és eszközöket ad az önmagunkért, másokért és egy együttérzőbb, igazságosabb világért végzett munkához.
A szerzőről
Melanie Joy PhD, a Harvard Egyetemen végzett pszichológus, nemzetközi előadó, kapcsolati és szervezetfejlesztési coach. Öt, több díjjal kitüntetett könyv szerzője. A massachusettsi Bostoni Egyetem pszichológia- és szociológiaprofesszora volt tizenegy éven át, ahol a privilegizáltság és elnyomás, feminista pszichológia és állatvédelem témákban adott elő. Hat kontinensen, több mint ötven országban tartott előadásokat, munkásságáról a nemzetközi média legjelentősebb fórumain számoltak be.
Az erőszakmentes társadalomért végzett munkáját Ahimsa-díjjal tüntették ki, amelyet korábban a dalai láma és Nelson Mandela is megkapott.
Dr. Joy a Beyond Carnism jótékonysági szervezet alapító elnöke. Munkásságáról a carnism.org oldalon olvashatunk részletesen.
AJÁNLÁSOK:
„Melanie Joy munkássága… fontos és átütő jelentőségű” – Yuval Noah Harari
„Melanie Joy úttörő vezető, akinek munkássága magában hordozza a világ megváltoztatásának potenciálját.” – Maneka Sanjay Gandhi
„Melanie Joy az újgenerációs értelmiség tagja. Érdemes Melanie Joyt olvasni, mert mondanivalója jelentős.” – Matthieu Ricard
Workshop Humán Kft.
Raktáron