Az arctisztítás egyik fontos lépése a hámlasztás. Mi a különbség a kémiai és a fizikai hámlasztók között, és milyen termékeket érdemes kipróbálni adott bőrproblémáknál?
A bőrsejtek általában havonta regenerálódnak, de a bőr öregedése, illetve a napsugárzás lelassíthatják ezt a folyamatot. Ilyenkor jön jól a hámlasztás, azaz az elhalt hámsejtek eltávolítása, ami ragyogóvá teszi az arcbőrt, sőt, még az aknés hegeket is képes elhalványítani.
Kétféle hámlasztás létezik: a fizikai és a kémiai. A kémiai hámlasztók olyan savak, amelyek megszabadítanak az elhalt bőrsejtektől. Különböző koncentrációkban kaphatók. A gyengédebb formulák bolti forgalmazásban is kaphatóak, míg az erősebbeket – például a TCA hámlasztást – általában bőrgyógyász alkalmazza orvosi hámlasztás, mélyhámlasztás keretében.
Rendszeres használatukkal:
Az arc hámlasztása mellett a lábhámlasztók is egyre népszerűbbek: a hámlasztó zoknik segítenek eltávolítani a bőrkeményedést a lábfejről, illetve csökkentik a bőr repedezettségét a sarkakon.
Bármelyik sav mellett is döntesz, kezdd lassan, hogy kitapasztald az archámlasztás hatását bőrödre. A túlzásba vitt hámlasztás általában olyan irritációk formájában jelentkezik, mint például a gyulladás vagy a hámlás.
A kémiai hámlasztóknak három fő típusa van.
A szalicilsav egy béta-hidroxi sav, ami megtalálható a fűzfa vagy a nyírfa kérgében is. Alacsony koncentrációban elősegíti a bőr megújulását, töményebb verzióban pedig hámlasztó határásról híres.
A szalicilsav bőrre gyakorolt hatásai:
A szalicilsavas krém, a szalicilsavas lemosó és más szalicilsavas hámlasztó termékek használata után nappal mindig használjunk napvédőt, mivel a bőr érzékenyebbé válhat a napsugárzásra.
A legjobb bha hámlasztó mindig az a termék, amelyik a te egyéni problémádat a legjobban képes kezelni. Érzékeny bőr esetén kiemelten fontos, hogy milyen erős terméket használsz, mert könnyen irritációt okozhatnak olyan hámlasztó krémek is, amelyek másnak meg sem kottyannak.
Ezekre érdemes odafigyelni a választásnál:
Míg a savak kémiai úton távolítják el a bőr külső rétegeit, a fizikai hámlasztók ezt mechanikusan végzik. A fizikai hámlasztás történhet különféle eszközök, például kefék, illetve olyan eljárások formájában is, mint a dermabrázió, ami túl erőteljes is lehet a bőrödnek. A peelingek apró mikroszemcséket tartalmaznak, amelyeket finom masszírozó mozdulatokkal kell felvinni az arcra, hogy gyakorlatilag lecsiszolják a nemkívánatos elhalt sejteket.
Mindig ügyelj arra, hogy a lehető legkíméletesebb módon használd az arcradírt, illetve tartsd be az arcradír használatára vonatkozó szabályokat. Ne használj fizikai hámlasztót minden nap, inkább csak hetente 1-2 alkalommal, hogy arcbőröd bársonyossá és ragyogóvá váljon.
A hámlasztás az első lépés a tudatos bőrápolás felé, amellyel megalapozhatod a teljes arcápolási rutinodat. Webshopunkban és üzleteinkben számos arctisztító termék közül válogathatsz!
Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesülj új termékeinkről, ajánlatainkról, kedvezményeinkről.