• Delivery Országos kiszállítás, 30.000 Ft felett és egyben 50 kg alatt szállítási díj nélkül!
 
Termékek
Akció
Kedvencek
Kosár
A hámlasztás használata megfiatalítja az arcbőrt

Hámlasztás otthon: milyen hámlasztót használjak?

Az arctisztítás egyik fontos lépése a hámlasztás. Mi a különbség a kémiai és a fizikai hámlasztók között, és milyen termékeket érdemes kipróbálni adott bőrproblémáknál?

A bőrsejtek általában havonta regenerálódnak, de a bőr öregedése, illetve a napsugárzás lelassíthatják ezt a folyamatot. Ilyenkor jön jól a hámlasztás, azaz az elhalt hámsejtek eltávolítása, ami ragyogóvá teszi az arcbőrt, sőt, még az aknés hegeket is képes elhalványítani.

Mi az a kémiai hámlasztás?

Kétféle hámlasztás létezik: a fizikai és a kémiai. A kémiai hámlasztók olyan savak, amelyek megszabadítanak az elhalt bőrsejtektől. Különböző koncentrációkban kaphatók. A gyengédebb formulák bolti forgalmazásban is kaphatóak, míg az erősebbeket – például a TCA hámlasztást – általában bőrgyógyász alkalmazza orvosi hámlasztás, mélyhámlasztás keretében.

Rendszeres használatukkal:

  • a bőr simábbnak és egyenletesebbnek tűnik,
  • a pórusok kitisztulnak,
  • a pattanásos, zsíros bőr tünetei enyhülnek, valamint
  • anti aging hatások, például a ráncok finomodása is megmutatkozhat.

Az arc hámlasztása mellett a lábhámlasztók is egyre népszerűbbek: a hámlasztó zoknik segítenek eltávolítani a bőrkeményedést a lábfejről, illetve csökkentik a bőr repedezettségét a sarkakon.

Bármelyik sav mellett is döntesz, kezdd lassan, hogy kitapasztald az archámlasztás hatását bőrödre. A túlzásba vitt hámlasztás általában olyan irritációk formájában jelentkezik, mint például a gyulladás vagy a hámlás.

Pha, aha és bha hámlasztó: mi a különbség?

A kémiai hámlasztóknak három fő típusa van.

  • Az AHA-k közé tartozik a mandulasavas hámlasztó, a glikolsav, a tejsav, a citromsav és az almasav, amelyek vízben oldódnak. Ezek általában gyümölcsökből származnak, de szintetikusan is előállíthatók. Az AHA-kat gyakran használják a bőrtónus és az enyhe elszíneződések javítására. Az AHA savas hámlasztás vagy gyümölcssavas hámlasztást gyakran használják a bőrtónus javítására és az enyhe pigmentfoltok halványítására. Ha száraz a bőröd, válassz AHA-t, mivel ezek a savak segítenek a bőrnek megőrizni a nedvességet.
  • A BHA-k olajban oldódnak, így képesek behatolni a pórusokba. Ezek a mélyebben ható savak nemcsak a bőr textúrájára hatnak kedvezően, hanem a pórusokat is tisztítják, és eltávolítják a pattanásokat okozó faggyút. A BHA-k közé tartozik a szalicilsav.
  • A PHA-k az AHA-khoz hasonlóan működnek, de a nagyobb molekulaméret miatt nem tudnak olyan mélyre hatolni a bőrben, ezért kevésbé irritálóak, valamint remek hidratáló és antioxidáns előnyökkel rendelkeznek. Ide tartoznak a gluconolactone és a laktobionsav.

Mit tud egy jó szalicilsavas hámlasztó?

A szalicilsav egy béta-hidroxi sav, ami megtalálható a fűzfa vagy a nyírfa kérgében is. Alacsony koncentrációban elősegíti a bőr megújulását, töményebb verzióban pedig hámlasztó határásról híres.

A szalicilsav bőrre gyakorolt hatásai:

  • kitisztítja a pórusokat, és eltávolítja az elhalt hámsejteket, amelyek a szőrtüszők körül felhalmozódnak, és pattanásokat okoznak;
  • csökkentheti a pattanások által okozott gyulladást, bőrpírt és duzzanatot;
  • javítja a hiperpigmentációt;
  • fertőtleníti a bőrt; valamint
  • serkenti a vérkeringést.

A szalicilsavas krém, a szalicilsavas lemosó és más szalicilsavas hámlasztó termékek használata után nappal mindig használjunk napvédőt, mivel a bőr érzékenyebbé válhat a napsugárzásra.

A legjobb bha hámlasztó

A legjobb bha hámlasztó mindig az a termék, amelyik a te egyéni problémádat a legjobban képes kezelni. Érzékeny bőr esetén kiemelten fontos, hogy milyen erős terméket használsz, mert könnyen irritációt okozhatnak olyan hámlasztó krémek is, amelyek másnak meg sem kottyannak.

Ezekre érdemes odafigyelni a választásnál:

  • Milyen összetevőket tartalmaz még a készítmény?
  • Milyen százalékos arányban tartalmazza az adott termék a hatóanyagot?
  • Milyen állagot preferálsz, illetve melyik a legmegfelelőbb a bőrtípusodnak?

A mechanikai hámlasztás, azaz az arcradír

Míg a savak kémiai úton távolítják el a bőr külső rétegeit, a fizikai hámlasztók ezt mechanikusan végzik. A fizikai hámlasztás történhet különféle eszközök, például kefék, illetve olyan eljárások formájában is, mint a dermabrázió, ami túl erőteljes is lehet a bőrödnek. A peelingek apró mikroszemcséket tartalmaznak, amelyeket finom masszírozó mozdulatokkal kell felvinni az arcra, hogy gyakorlatilag lecsiszolják a nemkívánatos elhalt sejteket.

Mindig ügyelj arra, hogy a lehető legkíméletesebb módon használd az arcradírt, illetve tartsd be az arcradír használatára vonatkozó szabályokat. Ne használj fizikai hámlasztót minden nap, inkább csak hetente 1-2 alkalommal, hogy arcbőröd bársonyossá és ragyogóvá váljon.

A hámlasztás az első lépés a tudatos bőrápolás felé, amellyel megalapozhatod a teljes arcápolási rutinodat. Webshopunkban és üzleteinkben számos arctisztító termék közül válogathatsz!

Termékek
Üzletkereső
Kosár